KİME ANLATAYIM SENİ BEN

KİME ANLATAYIM SENİ BEN

Dünyanın en güzel melodisisin sen en güzel enstrümanlarla çalınan. En güzel sözsün her dilde ayrı bir tebessüm uyandıran. En güzel günde bestelenmiş, en güzel şarkısın; söylesem ayrı heyecan, dinlesem ayrı.

Işıksız bir gecede içtiğim çayın içine düşen yıldızsın sen. Telaşlı dilekler dilediğim. Sensin o çay, o yıldız, o dilek. O gece de sensin, ertesi gün de. Akşam ayrı bir meltemsin sabah ayrı. Kenarısın denizin, tenimi okşar geçer esintin. Başısın dağın gözden uzakta; tam da istediğim gibi bir bana kalsan. Sevdasın sen, aşksın tutkuyla dolu. Öyle bir sevsem, öyle bir sevsem ki kimselere demesem.

Soluduğum nefessin, damarımda akan kan, kalbimdeki tıkırtısın. Bu kadar güzelse hayatta olmak sebebi sensin. Yüzüme doğan güneş, gecemi aydınlatan aysın. Neşen ayrı güzel, hüznün ayrı. Uçuyorsa kuşlar, aşık oluyorsa insan insana yadsınamaz varlığın. Varlığın dost varlığıma, varlığın yoldaş bana. O yol ki bitmesin hiç. Etrafı en güzel çiçeklerle donansın. Papatyalar, lilyumlar, menekşeler ve hanımeli. Ben kırmızı diyeyim güle sen pembe. Sen çiğdeme tutul ben sana. Kokular dost olsun yolda kalana. O yol ki bir sana doğruyu göstersin bir bana.

Şimdi sen söyle bana hangi ağustos gebe değil sana, hangi kasımı süslemiyor varlığın. Hangi sonbahar bu kadar güzel; kaldırımlara dökülen yapraklar, azar azar soğuyan hava, yeni yeni başlayan mevsim yağmurları. Şimdi sen söyle bana ben mi senim sen mi ben. Ayrılır mı tırnaktan et, göz göze değmeden filizlenir mi sevda.

O yıldızlı gece, o sıcak çay, o dilekler hep sen. Ben seni hangi hüzünlerime saklayıp, hangi sevinçlerimde göklere fırlatıyorum bir bilsen. O hırçın deniz, o sabahı gecenin, o yüzümü aydınlatan güneş hep sen. Kime anlatsam seni göğsümü gere gere, kimden gizlesem. Kaf dağının ardındaki mutlulukları bile kıskandırır varlığın ah bir bilsen. Bir Eylül masalısın; içim sen, dışım sen.

Yazar hakkında

tiriviridunya administrator

Bir cevap yazın