Genç Yazılar
Genç Hikayeler
Genç Şiirler
Genç Makaleler
Genç Fikirler
Genç Mizah
Haftanın Genç Yazısı
Genç Yazarlar Komitemiz
Üyelik İşlemleri

mail.jpg (2821 bytes)

Yazılarınızı göndermek için tıklayın

 
Bu yazı 197 kez okunmuştur.
dotluk bunalımı

İğrençliğin böylesini görmedim: umurlarında bile değilim ya umurumdada değiller öyleyse...O şişko güzel değerlendirdi bu fırsatı,pilik pislikliğini yaptı yine.Ah bir kurtulsam bu sınıftan,yok yok olmuyor bu yaşta dostluk yalan hepsi, herbiri.anlamıyorum bu basitliği,iğrençliği.

Ağlamak istiyorum bulunduğum yerde doya doyaağlamak... Değmez hiçbirine biliyorum ama ben yinede ağlamak istiyorum. 

Pas tutmuş bu yıllarda dostluk bir demir gibi soğuk.gençlik yıpranmış bir kumaş parçası gibi insan üstüne giymek istemiyor, utanıyor. 

Şaşırıyorum aslında benim küçücük bir boşluğuma o şişko nasıl sığdı diye,demek insan nefesini tutup daralıyor isteyince.

Böylesine arkadaşlık,dostluk, kardeşlik olmuyor işte.İnsanlar belkide anlamlarını bile bilmedikleri bu değerleri satıyor bilinçsizce.Onlar için önemli olan sadece kendileri.Bir birey sadece tek bir birey halinde yaşıyorlar...

Soruyorum kendime insan dostuna kaç dakikasını ayırmalı diye.Bilmiyorum bunu hesaplayamıyorum milyonları.ama işte onlar ayırmıyorlar dostlarına beş dakikalarını.Gösteriyorlar kişiliklerini görüyorum elbette.Ben burada bırakıyorum bırakıyorum bu sınıfı,dost sandığım insanları.ama selamlıcam önümdeki dünyayı...

Ve tutacağım nefesimi, daralıcam o adi gibi.uyum sağlıcam taşmıcacam gelecekten doya doya yaşıcam hayatı.

YETERKİ BEN İSTEYİNCE... 

Belirtilmedi
Bu yazıya oy verin < çok iyi > < iyi > < orta > < vasat > < kötü >
Yorum yapanın Adı:   bos evet
1-iyi bir dost;sır tutar,yalan söylemez,herşeyini paylaşır cart curt.yalan bunlar. hepimizin bu özellikte arkadaşları olmuştur.ama bakarsınız ne siz onların dostusunuzdur ne de onlar sizin.asıl dost Allah yolundaki dostluktur.bunun haricindekiler menfaat arkadaşlığıdır.bir gün patlak verir kardeşim.
 
Yorum yapanın Adı:   soyut evet
2-yazını zevkle okudum,düşüncelerine katılıyorum.
 
Yorum yapanın Adı:   evet
3-yazının başlığı dostluk bunalımı olcaktı malesef harf yumuşum okuyuvulardan özür dilerim...
 
 
Genç yazarlar Kulübü / Web Tasarım : Orhancam