Genç Yazılar
Genç Hikayeler
Genç Şiirler
Genç Makaleler
Genç Fikirler
Genç Mizah
Haftanın Genç Yazısı
Genç Yazarlar Komitemiz
Üyelik İşlemleri

mail.jpg (2821 bytes)

Yazılarınızı göndermek için tıklayın

 
 
Gönderen serenity  
Kitap Adı melekler ve şeytanlar  
Yazarı dan brown  
Türü / Gönderilme Tarihi ROMAN 06.10.2007

Din ile bilimin yüzyıllar süren çatışmasını konu alan çarpıcı bir roman!

Papaz ve aynı zamanda CERN’de ünlü bir bilim adamı olan Leonardo Vetra kızı Vittoria Vetra ile birlikte yürüttüğü bir araştırma sonucu yarattıkları karşı madde, İlluminati adına çalışan cani bir casusu tarafından çalınmış ve Vatikan’ın en büyük baliskasının tam merkezine yerleştirilmiştir. Sadece 24 saat içinde infilak edecek olan bu bomba, Vatikan’ı havaya uçuracak kadar büyük bir enerjiye sahiptir.

Leonardo Vetra bilimin ve dinin iç içe olduğuna inanan ünlü bir fizikçidir. Bu inancı yüzünden acımasızca öldürülmüştür. Bu korkunç cinayet, gerçekte sırlarla dolu olaylar zincirinin kapısını aralar.

Harward üniversitesi sanat tarihi öğretmeni ve simge bilim uzmanı Prof. Robert Longdon ve İtalyan bir deniz fizikçisi olan Vittoria ile birlikte, bu kısa süreyle yarışmak zorundadırlar. Papalık seçimlerinin yapıldığı bir günde Vatikan büyük bir tehlike altındadır. Ayrıca dört kardinal de kayıptır!

Vatikan’ı havaya uçurmaya çalışan ve aynı zamanda da dört bilim mihrabına karşı dört kardinali damgalayarak öldürmeye planlayan bir katille yüz yüze gelmek zorundadırlar. Bu Katolik kilisesinden intikam almaya çalışan gizli bir kardeşlik cemiyeti olan İlluminati’nin yeniden doğuşu olacaktır.

Amaçları, Bernin’nin, bilimin dört mihrabı olan toprak, hava, ateş ve suya ithaf eden ve Roma’nın dört bir köşesine serpiştirilmiş olan eserleri takip ederek Aydınlanma yolunu bulmaktır. Bu sırada her saat başı İlluminati simgeleriyle damgalanarak öldürülen kadrinaller, felaketin daha da yaklaştığının habercisidir. Bu sırada pagan sembollerini takip eden Vittoria ve Longdon bir yandan cinayetleri önlemeye çalışırken bir yandan da aralarında büyük çekim oluşmaktadır.   

Okuyucu büyük sürprizler bekliyor. Çünkü gerçekler, din ve bilimin birbirine bağlı olduğu kanıtlar.
 
Genç yazarlar Kulübü / Web Tasarım : Orhancam