Genç Yazılar
Genç Hikayeler
Genç Şiirler
Genç Makaleler
Genç Fikirler
Genç Mizah
Haftanın Genç Yazısı
Genç Yazarlar Komitemiz
Üyelik İşlemleri

mail.jpg (2821 bytes)

Yazılarınızı göndermek için tıklayın

 
 
Adınız Soyadınız
E-mail Adresiniz
Arkadaşınız Adı
Arkadaşınız Email Adresi
Email in Konusu
 
Bu yazı 03.08.2009 tarihinden beri 15121 kez okunmuştur
Yazının Başlığı Yazar Adı Gönderilme Tarihi
ÇOK OKUYANLA OKUMAYAN ARASINDAKİ FARK Belirtilmedi 03.08.2009
 
 Öncelikle nedir bu okumak?Okumak insanın sahip olabileceği en güzel dünya ve sahip olabileceği en güzel yetidir.En büyük zenginliğimizdir okuduklarımız.
 Okuyan ve okumayan iki insan arasındaki farklar, gelişmiş dünya ülkeleri ile geri kalmış ülkeler arasındaki uçurum gibi büyük; karnı tok ve karnı aç iki çocuğun yüzündeki ifade kadar acıdır.Aslında gelişmiş ülkeler demişken neden batı ülkelerinin hatalarını ve yanlışlarını ağzımızdan hiç düşürmezken,sürekli tartışırken iyi yönlerini görmezden geliyoruz ? Neden onların her fırsatta ellerinden düşürmediği kitapları görmezden geliyoruz ? Gelişmekte olan ülke olarak adlandırılırken kitap okuma oranımız neden bu kötü durumda ?
  Çok okuyan insan karşılaştığı herhangi bir sorun karşısında mantıklı çözüm yolları üretebilirken okumayan insan ise '' ımm şey'' gibi ifadeler kullanır.Okuyan insan kendine daha çok güvenip özgüven duyarken akıcı bir üslupla konuşurken okumayan insan ise konuşmaları sırasında hep bir güvensizlik içinde olur.
  Okuma disiplinini edinmiş insanlar daha başarılı mevkilerde yer alırlar.Küçük yaşta okumaya başlayan çocuklar yaşamları boyunca kariyer sahibi bireylere dönüşmüşlerdir.Tercih sizin hangisi ?
   Okumak öyle bir tutkudur ki Victor HUGO ''
Okuma ihtiyacı barut gibidir, bir kere tutuşunca artık sönmez .''  Hele bir de meraklı bir karaktere sahipseniz herhangi bir kitapçı,kütüphane,kitaplık önünden geçerken '' Acaba o sayfalarda harfler nasıl hayat buluyor,neler oluyor ??'' diye düşünmeden edemezsiniz.
   Okumak iyi bir  ayrıcalıktır.Bu ayrıcalığı edinmelisiniz...
 
Genç yazarlar Kulübü / Web Tasarım : Orhancam