Genç Yazılar
Genç Hikayeler
Genç Şiirler
Genç Makaleler
Genç Fikirler
Genç Mizah
Haftanın Genç Yazısı
Genç Yazarlar Komitemiz
Üyelik İşlemleri

mail.jpg (2821 bytes)

Yazılarınızı göndermek için tıklayın

 
Bu yazı 1092 kez okunmuştur.
Aydınların İmtihanı

AYDINLARIN İMTİHANI

 

Tutuklu ve gözaltındaki gazeteciler için yapılan yürüyüş ler,haberler,manşetler  ve savcı öz’ün açıklamaları ...Çok düşündürücü ..!

Eğer savcı öz’ü  Dikkate alırsak, yürüyen gazeteciler boşuna yoruldular..Yürüyen gazetecileri dikkate alırsak iktidar yargıyı satın almış.. Vatandaş olarak ikisinide dikkate alırsak, ak ve kara iç içe girmiş gri bi tablo var. Şu bi gerçek halkın bu süreci tahlil etmesi çok zor.Herkes ekmeğinin derdinde.! Ama aydınlarda  tabloyu  halktan daha net göremiyo..! Yaşadığımız süreç  aydınların da aydınlığını güncellemesini sağlıcaktır.!  

                Birbiri ardına patlayan planlar; ergenekon,sarıkız ,ayışığı,balyoz,kocaeli askeri donanmadaki belgeler,internete düşen ses kayıtları videolar, oda tv baskını, ahmet Şık,nedim şener olayı ve göz altındaki gazeteciler için yürüyüşler  vesair... daha da sayılabilir... Bütün bunlar öyle bi hızla birbiri ardına patladı ki.. bu hızı kaldıramayan aydınların  olduğu açık..

                Ülkemiz büyük bi değişim geçiriyo ve bu değişimin dünya’da başka bi örneğinin oladığını düşünüyorum,yine özgünlüğümüz koruyoruz..ve bu ülkemizin iki yakasının neden bir araya gelemediğini  daha net anlıyoruz..Her gün gazetelerini alıp okuduğumuz yazarların,sanatçıların vesair.. aydın kabul ettiklerimizin bi çoğu bu süreçte şimdiden sınıfta kaldı..kimi ergenekon’un topyekün olmadığını  bile iddia etti..!

bu süreçte  her dalgada saflar vesafların çizgileri daha net belli oluyo..zor bi süreç kim ak kim kara beli deil..!  aydın kabul ettiklerimiz için gerçekten iyi bi sınav.. Kimi? neyi? Niçin ? neden? Savunduğunu bilmeden taraf olmak zorundalar. Allah yardım etsin.! Iyi niyetli ve halkın yanında olanlara.

Bu sürecin sonunda  kim aydın , kim karanlık belli olcaktır.. bizi hayal kırıklığına uğratanlar da olacaktır..! muhakkak..!

 

Mesela , soner yalçın,nedim şener ve ahmet şik tutuklamaları hakkında.. basın özgürlüğü için yürüyüş yapan aydınlar hayalkırıklığına uğraya bilirler.. Bu güne kadar olan darbelerde medyanın nasıl etkin rol oynadığnı biliyoruz..bu süreçte darbeciler ve darbe teşebbüsünde bulunacaklar yargılanıyo..elbet teki bu yapılanmaların medya ayağı vardır..ayrıca,  savcıları suçlayan ve tehdit içeren değerlendimeleri görüyoruz ve dinliyoruz...aydınların yürümek yerine farklı bi tutum geliştirmeleri gerekir..Aksi takdirde, süreci iyi anlayamayan, süzemeyen  ve hızına yetişemeyen iyi niyetli aydınlar,

Yarın uyandıklarında kol kola yürüdüğü kişilerin kendileri hakkında hain planlar yaptığını öğrenebilirler.. 

Eğer suçsuzlarsa nedim şener ve ahmet şik şu anda bu durumda en iyi iki örnek ..

  Ali YARAR
Belirtilmedi
Bu yazıya oy verin < çok iyi > < iyi > < orta > < vasat > < kötü >
 
Genç yazarlar Kulübü / Web Tasarım : Orhancam