Genç Yazılar
Genç Hikayeler
Genç Şiirler
Genç Makaleler
Genç Fikirler
Genç Mizah
Haftanın Genç Yazısı
Genç Yazarlar Komitemiz
Üyelik İşlemleri

mail.jpg (2821 bytes)

Yazılarınızı göndermek için tıklayın

 
Bu yazı 2357 kez okunmuştur.
Bir Dedektiflik Yazısıdır
Bugün günlerden salı ve ders Almanca.Sıkıntıdan patlayan genç ki o ben oluyorum azıcık eğlenmek için bu yazıyı hazırlamış bulunmaktayım.
Saat 8.50
Hoca:Gelmeyen var mı? dedi.
Sol en öndeki Selim ve Mücahid bu soru üzerine hocaya bir şeyler söylemeye başladı.
Saat:8.52
Sağımdaki Ali Berk saat'i sormasıyla beraber solumdaki Büşra'dan gereken cevabı aldı.
Saat:8.53
Solumdaki Büşra kısa bir konuşmadan sonra Neslihan'dan "Oldu canım" cevabını aldı.

Çevreme baktığımda Medine'nin küçük kitap diye tabir ettiği mucizevi şeyi incelediğini, Burak'ın nedense test çözmediğini, Merve'nin düşen kalemini aldığını, Dilanur'un ise telefonuyla oynadığını gördüm.

Saat:8.57'de çözmem gereken olayı buldum
Gökhan benim anlayamadığım bir şekilde kendi kendine bir yeri tarif ettiğini fark ettim.
Saat:9.00
Taco "Doğru Yol" derken neyi kastetti?Gökhan'la bir bağlantıları mı var?Yoksa bu bir propaganda mı?Göreceğiz.
Saat:9.02
Dilanur'un telefonuyla oynamasının bu olayla alakalı olabileceğini fark ederek olayı çözme yolunda ilerledim.
Saat:9.05
Ali Berk'in aslında saati değil sayfayı sorduğunu anladım.Ve Ali Berk'e karşı daha dikkatli olmaya karar vermemle beraber hangi sayfa, hangi kitabın sayfası gibi sorular zihnimde canlandı.
Saat:9.09
Ben Ali Berk üzerine zihnimi yorarken sınfın içinde gergin anlar yaşandı.Büyük tehdit ve zan altında kalan sınıfın sessizliği benim için büyük bir tehlike oluşturuyor.Karşı cephedeki Hasan Hocanın bakışları dikkatimi büyük ölçüde dağıttı.
Saat:9.12
Ben düşen kalemimi almak için eğildiğimde orada burnu Ali Berk'e dönük kağıttan bir uçak ve üzerinde bir takım yazılar görmem ve Hasan Hocanın arkasını dönmesi beni düşündürdü.
Saat:9.15 olayı çözdüm
Kağıttan uçağın içinde PKNK yazıyordu.Ve bu benim bulduğum en iyi ipucuydu.Belki de olayın anahtarı bu yazıydı.Hemen bir kitabın üzerine yazıyı yazdım ve olası kombinasyonları uygulamaya başladım.
PEKENEK
PAKANAK
PİKİNİK======>üçüncü uygulamadaki yazının manidarlığı üzerine bir tane "İ" nin fazla olduğunu ve ipucunun piknik olduğunu ve tüm olayı çözüşümle beraber olayların kurgusu zihnimde canlanddı.

Olaylar sınıf pikniğinin gündeme oturmasıyla meydana gelmişti.Büşra Neslihan'dan "Oldu canım" yanıtını Büşra'nın Neslihan'a "Sen pikniğe de test kitabıyla gelirsin." sözü sonucu söylenmişti.
Zihnimi kurcalayan ikinci olay ve serivenin başlangıcı olan Gökhan'ın anlamsız hareketlerine bile anlam vermeyi başardım.Gökhan sıraya doğru eğik ve elleri sıranın üzerinde ve kendi kendine biryeri tarif ediyordu.Gökhan büyük ihtimalle önünde olduğunu tahmin ettiğim boş kağıda pikniğe nasıl gideceğimizi hangi yolları kullanacağımızı yazıyordu.Tabiki de Gökhan bunu tek başına yapamazdı.Ona bu konuda elindeki telefonuyla Google Maps e girmiş olan Dilanur yardım ediyordu.Saat 9.00'da Taco'nun "Doğru Yol" diye kastettiği Yenice çevre yoluydu.Bunu Gökhan konuşurken duymuş ve görüşünü belirtmişti.Ali Berk'in sayfayı sorması üzerine karıştırdığım çantasında Kültür veTurizm Bakanlığının Yenice Tanıtım Kitapçığını buldum.Büşra oradaki bir resmi beğenmiş ve sayfasını Ali Berk e söylemişti.Bu olaydaki tek gizem gizemli kağıt uçağın nereden geldiğiydi.Bunu çözmeye uğraştım.Ve en sonunda bu uçağın anlamsız bir şekilde etrafa bakışımı fark eden ve pratik zekasıyla yaşadıklarımı anlayarak bana ipucu vermek isteyen Apo dan gelmişti.Ben bunu fark ettiğimde Apo bana pis pis gülüyordu.
ÜNSAL KARKA
Belirtilmedi
Bu yazıya oy verin < çok iyi > < iyi > < orta > < vasat > < kötü >
 
Genç yazarlar Kulübü / Web Tasarım : Orhancam